Niepokalana
Instytut Niepokalanej Matki Kościoła

"Z pamiętnika młodych misjonarek" - 8
List z Brazylii, z dn. 22 lutego 2007

Umburanas, 22 lutego 2007

W dniach 4-9 lutego uczestniczyłyśmy w koloniach dla dzieci, organizowanych już od kilku lat w naszej parafii w Umburanas. Inicjatorką jest siostra Brygida. W tym roku uczestniczyło w nich blisko 400 dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Ta gromadka, którą zobaczycie na zdjęciach, to nasze dzieci na tle naszego domu. My mieszkamy na górze - trzy okna od prawej są nasze. Kolonie rozpoczęły się Mszą świętą w niedzielę, a już w poniedziałek od samego rana, czyli jakoś koło 6, dzieci zaczęły gromadzić się przy drzwiach domu. Było wesoło i głośno. Każdy dzień rozpoczynał się modlitwą, czasem była scenka biblijna, a potem podział na grupy wiekowe i każda z grup szła w jakieś miejsce czy to w domu, czy w miasteczku, na czas zabawy. Oczywiście my się dołączyłyśmy do tego i razem z dziećmi i młodzieżą skakałyśmy przez gumę, grałyśmy w piłkę nożną, w dwa ognie itp. Gry takie same jak u nas w Polsce. Dzieci właściwie przychodziły po to, by zjeść, choć nie był to konkretny posiłek, ale ciastka, popkorn i do tego sok. Często pakowały sobie część do kieszeni, zawijały w bluzkę, by zanieść to potem do domu dla rodzeństwa.

Wcześniej pisałyśmy o tym, że odwiedziłyśmy jedne z biedniejszych domów naszego miasteczka, tym razem załączamy zdjęcia kuchni na zewnatrz, gdzie przygotowywane są posiłki. Warunki tych ludzi są naprawdę ubogie, choć są rodziny żyjące dostatnio.

Pamiętamy o was w modlitwie. Szczególnie mamy w pamięci rozpoczynającą się jutro Kongregację, no i oczywiście pamiętamy o wszystkich studentach, którzy jeszcze przeżywają stres związany z egzaminami i zaliczeniami. Polecamy się waszej pamięci modlitewnej.

Jolanta Ferens,
Agnieszka Rakowska
Dod. Ewa Kusz dnia 24-02-2007 o godz. 20:57

Zobacz także:

Być w sposób prosty i zwyczajny (19-05-2008)

"Z pamiętnika misjonarek - 11" (18-06-2007)

"Z pamiętnika młodych misjonarek - 10" (11-05-2007)

"Z pamiętnika młodych misjonarek" - 9 (7-03-2007)

Gdzie jesteśmy? (1-03-2007)